Jak Święty Mikołaj trafia do dzieci?

Tak naprawdę, jest to największym sekretem - w jaki sposób Mikołaj trafia do wszystkich dzieci w ciągu jednej nocy, jednak bardzo łatwo jest się domyślić, że cała trasa jest dokładnie zaplanowana na rok wcześniej.

Jego magiczne sanie są ciągnięte przez sześć reniferów, dzięki którym Mikołaj szybko i bezszelestnie przemyka po niebie, by trafić wprost do komina lub okna grzecznych dzieci i zostawić im prezenty pod choinką. Mikołaj jest zawsze na czas, ponieważ elfy zamontowały w saniach dokładny licznik prędkości i czasu, który określa, jak szybko teraz trzeba lecieć, aby zdążyć do wszystkich dzieci na świecie.

Gdy Mikołaj wyląduje saniami na dachu - przeciska się ze swoim magicznym workiem przez komin, lub wchodzi prosto przez okno. Sprawdza dokładnie czy nikt nie widzi i zostawia prezenty. A dlaczego kiedy nikt nie widzi? To proste! Mikołaj chce, żeby w niego wierzyć, a nie - wiedzieć. Potem Mikołaj zostawia prezent, lub rózgę - sprawdzając dwa razy na swojej liście, czy na pewno się nie pomylił.

Kiedy wszystko jest w porządku - zjada pozostawiony dla niego poczęstunek i wraca do sań. Ale, jeśli ktoś przeszkadza mu w pracy i koniecznie chce go zobaczyć - Mikołaj po prostu nie zostawia prezentów.

Wyjątkowo grzeczne dzieci zostają odwiedzone przez Mikołaja jeszcze zanim pójdą spać...

Elf Hermey