Strój Świętego Mikołaja

Witam, witam!
Już wam mówię, jak rozpoznać prawdziwego Świętego Mikołaja! Każdy chyba wie, że Prawdziwy Mikołaj to ten, który przynosi prezenty - jednak trzeba wiedzieć kto to, zanim ich nie wyciągnie z worka.

Kurtka
Czerwona, z gładkiego materiału wykończonego białym futerkiem. Zapinana pod samą szyję, na wielkie złote guziki. Rękawy obszyte na biało.

Spodnie
Także czerwone. Głębokie, wpuszczane kieszenie po bokach (zawsze wypełnione cukierkami i innymi słodyczami). W pasie spodnie sa opięte na wystającym brzuchu.

Broda i wąsy
Mikołaj nosi długą białą brodę i schludnie uczesane, srebrne (czasem białe) wąsy.

Czapka
Klasyczna czapka Mikołaja to model standardowy: Czerwona, obszyta białym futerkiem, z futerkowym pomponem. Wśród reniferów krążyły plotki, że Mikołaj ostatnio planuje kupić bardziej modną czapkę. Na szczęście okazało się się to tylko plotką.

Pas i buty
Większość pasów w szafie mikołaja jest czarna, ze złotą (lub białą) sprzączką. Są wykonane ze skóry, lub czarnego materiału. Buty (podobnie jak pas) są czarne, i zwykle wysokie.

Worek Na Prezenty
Właśnie po nim poznajemy, czy Mikołaj jest napewno prawdziwy - worek Mikołaja może pomieścić naprawdę dużo prezentów (a czasem i rózgę!)

Prawdziwy mikołaj zawsze potrafi głośno się zaśmiać "Ho ho ho!".

Elf Cristopher